Srpen 2014

Zatim nejuspesnejsi nova koncovka .club

29. srpna 2014 v 16:57
Dneska .club prekrocil 100 tis registraci. Vice ma sice .xyz a .berlin, ale tihleti tuny domen rozdali zadarmo. .Club je vsechny prodal za reg fee. Nevim za kolik .club prodava registratorum wholesale, ale bude to tak kolem $10. Tak za pul roku nabrali rekneme 1 million dolaru. To neni zadna hitparada kdyz si navic vezmete v potaz, ze .club je v tomhle meritku nejuspesnejsi koncovka.

Amazon chysta vlastni PPC system

24. srpna 2014 v 21:01
Kazda konkurence Googlu dobra. Vice zde. Jsem zvedav, kdy vlastni "adsense" udela Facebook, uz to tipuju roky, s datama, co FB ma by to mohla byt docela rozumna konkurence.

Diagnoza SRA

20. srpna 2014 v 21:38
Trpim takovou zvlastni chorobou, rikejme tomu treba Stats Refreshing Addiction (SRA). Spociva to v tom, ze treba nekolikrat v prubehu dne refreshuju nejaky staty typu pocet prodanych smluv na ePojisteni.cz, vydelky na SlevyDnes.cz nebo treba navstevnost extra.cz. Pritom by uplne dostacujici bylo se na to podivat jednou za den nebo dokonce jednou za tyden. Ztracim tim kumulovane urcite strasne casu, ale mam tuhle chorobu uz tak od 14 let, kdy jsem zacal prodavat loga na mobily. Urcite nebudu sam, kdo timhle trpi. Pritom se s tim da bojovat velmi jednoduse - rict vasim developerum, aby systemy upravili tak, ze se aktualizuji jenom 1x za den.

Co je celkem vopruz na podnikani v mediich...

18. srpna 2014 v 13:26
...Je to, ze spousta lidi ma dojem, ze ja muzu nejak ovlivnovat obsah extra.cz/G.cz a ze to, co se na webech pise je zaroven muj nazor. Zaclo to tim, ze kamaradi kamaradu celebritek mi volali, ze Novotnak o nich pise spatne, jestli bych s tim mohl neco udelat. Pokracovalo to tim, ze si me potahala Romea, ze majitel extra.cz profituje z rasistickych clanku. No a vrcholilo to ted v patek/sobotu timhle clankem, kde G.cz pomluvilo asi tak 3/4 nejvlivnejsich novinaru v CR. Logicky super zalezitost pro muj business, spousta z nich, byt urcite respektuji rozdeleni majitel-redakce, tak porad tam nekde podvedomne v hlave budou mit, ze "Barta me pochcal" a ne, ze na G.cz vysel v rubrice nazory tenhle clanek. No a a co s tim delat? Jedina moznost je skousnout zuby a respektovat editorialni svobodu redakci, protoze to je jedina spravna cesta, a dokola vsem opakovat, ze mezi majitelem/obchodem a redakci je cinska zed. A snad to casem pochopi.

iCollege nadstavbovy kurz

9. srpna 2014 v 22:01
Letos na podzim se rozbehne nadtsavbovy kurz pro absolventy iCollege, rikame mu Next Level. Prihlasit se mohou pouze absolventi. V tuhle chvili je jiz kapacita 15 osob naplnena. Next Level budeme delat 1x rocne, klasickou iCollege 2x.

Trosku infa k Next Level:

iCollege Next Level je nadstavbový kurs, tedy pokračování standardní výuky, její "druhý ročník". Je určen výhradně dřívějším absolventům, nelze se do něj přihlásit přímo. Zaměření a obsah studia se od základního stupně zásadně liší. Veškerá výuka se odehrává formou rozboru případových studií. Budete se učit analyzovat reálné podnikatelské situace, klíčová rozhodnutí, krize a zlomové momenty českých i světových podnikatelů a firem. Práce bude vysoce interaktivní, během dne si vystřídáte individuální práci, spolupráci v týmu i diskusi s lektorem a hostem. Texty všech případových studií dostanete předem a bude se očekávat, že si je před příslušnou lekcí prostudujete. Formou odboček se od případových studií vždy dostaneme k nějaké obecnější problematice, kterou si na místě vyložíme - například od české "taxikářské" služby Liftago k internetu věcí, od slevových serverů k internetovému marketingu obecně a copywritingu zvláště apod.