Květen 2014

Modeselektor feat Thom Yorke - Shipwreck

31. května 2014 v 21:16
Jo a kdyz jsme u ty kvalitni elektroniky, tak vam tady pustim jeste Modeselektor, kde popevuje vsem dobre znamy Thom Yorke z Radiohead.


Trentemoller - Moan

31. května 2014 v 21:05
Ted jsem videl plakat Colours a vidim, ze tam bude Trentemoller. Jestli tam budete, tak doporucuju neminout. Je to takova temnejsi severska elektronika.


ePojisteni.cz na nakupech, Zapakatel.cz in da house

29. května 2014 v 14:34
V pondeli jsme podepsali akvizici Zapakatel.cz, technicky kupujeme domenu zapakatel.cz, ochrannou znamku a zakaznicky kmen. Dosavadni provozovatel zapakatel.cz Spojka Group, s.r.o. bude dal fungovat ve slevovym businessu pod jinou domenou a zachova si i zamestnance a zavazky.

Praha 26. května 2014 --- Zapakatel.cz, trojka na trhu slevových serverů, mění vlastníka. Provoz domény Zapakatel.cz přebírá ePojisteni.cz, v jehož portfoliu se nachází i slevový agregátor SlevyDnes.cz.

Společnost Spojka Group, dosavadní provozovatel Zapakatel.cz, zajistí při této transakci veškerou zákaznickou podporu a služby spojené se zakoupenými vouchery na portálu Zapakatel.cz přesně dle stanovených obchodních podmínek. Nový server, který Spojka Group právě začíná budovat, přinese zákazníkům rozšířenou nabídku tisíců nových slev z celé ČR.

"Příležitost, která se těžko odmítá.", komentuje prodej Jiří Carba, jeden ze zakladatelů portálu Zapakatel.cz. "Zapakatel.cz jsme zakládali před čtyřmi lety a jsme rádi, že ePojisteni.cz projekt výrazně posune a přinese statisícům našich zákazníků nejširší nabídku na trhu, podobně jako to dělá na svém portále SlevyDnes.cz. Získané prostředky využijeme na další vývoj našeho nového slevového portálu, který naplní představy a přání čím dál náročnějších zákazníků!", dodává Jiří Carba.

Jsme rádi, že budeme moci zákazníkům Zapakatel.cz přinést spoustu nových a prověřených slev. Pro nás jsou důležité maximálně výhodné nabídky zaštítěné spolehlivými slevovými portály a jejich přehledné soustředění jednom místě. A to je přesně to, co mohou uživatelé Zapakatel.cz očekávat na svém oblíbeném portále, navíc v prostřední, které již dobře znají, řekl Dušan Šenkypl, obchodní ředitel společnosti ePojisteni.cz..

Společnost ePojisteni.cz, převezme provoz domény Zapakatel.cz během několika příštích týdnů.

Zaver: celkem malej rybnicek

28. května 2014 v 17:24
Jenom follow up k velkemu seznamu ceskych online firem - je zrejme, ze pusobime v celkem malem rybnicku. Kdyz se podivame na seznam, co jsme tady dali dohromady, tak odhaduju, ze vsechny zminene firmy dohromady daji tak 1,8 miliardy Kc ebitdy rocne (kdybychom tam zaradili i IT firmy ala Avast apod, tak se dostaneme tak na dvojnasobek bajvoko). To je jeste jakztakz cislo, ale kdyz odriznete first tier, kam bych radil Seznam a Alzu, tak najednou zbejva tak 600 milionu ebitdy. A o ty se mi tady "smrtelnici" nejak perem. Porovnejte si to treba s ebitda CEZu (80 miliard), EPH (25 miliard), Agrofertu (10 miliard), Telefoniky (20 miliard) a najednou si clovek uvedomi na jak malym rybnicku vlastne pusobi.

iCollege má za sebou čtyři úspěšné běhy, chystá se na pátý

28. května 2014 v 14:54
Unikátní vzdělávací instituce iCollege poskytuje formou půlročních intenzivních kursů znalosti a dovednosti nutné pro internetové podnikání.
Napětí, vzrušené diskuse, rychlé prsty na klávesnicích, unavené oči, poházené papíry a barevné fixy. Celodenním hackathonem už tradičně končí každý půlroční běh iCollege. Skupina studentů v něm předvede, co se naučila za předchozích osm sobot. Rozděleni do malých týmů řeší společné zadání podnikatelského projektu, každá skupina podle vlastní úvahy. Výsledky bývají překvapivě rozdílné, protože zadání vybízí k tvůrčí práci a je formulováno tak, aby poskytlo prostor pro vlastní nápady. Přesně jako ve skutečném podnikání. Ostatně, ono to je skutečné podnikání: z těchto hackathonů už vzešlo několik reálných projektů, které úspěšně pokračují. Hackathon, slovo vzniklé složením "hack" a "maraton", dobře vystihuje atmosféru: studenti si sáhnou až na dno svých sil.
Připravit své absolventy na svět technologického byznysu je cílem iCollege, neziskové organizace založené v roce 2012 skupinou českých podnikatelů a internetových odborníků, kteří se dali dohromady, aby zkusili nabídnout nový vzdělávací model. "Oficiálně říkáme, že poskytujeme vzdělání pro podnikání na internetu. Já k tomu vždy tiše a neoficiálně dodávám, že vyučujeme to, co vám měla dát v tomto směru vysoká škola, ale neudělala to," říká učitel a publicista Petr Koubský, jeden ze zakladatelů, který má na starosti právě obsah výuky.
Vzdělávací program sestává ze čtyř bloků, tedy "předmětů": podnikání (byznys model, byznys plán, analýza příkladů podnikatelských úspěchů a neúspěchů), manažerské dovednosti (finanční řízení, týmová práce, právní minimum), technologické dovednosti (internet, vývoj softwaru) a tzv. soft skills (prezentace, jednání s lidmi, písemný projev, organizace času). Studenti také průběžně pracují na vlastním projektu a několikrát během kursu předvádějí ostatním, jak s ním pokročili. Důraz se klade na praktická cvičení, zpravidla ve skupině.
Na iCollege učí špičkoví lektoři, vesměs lidé z praxe, kteří se denně profesionálně zabývají problematikou, o níž na iCollege přednášejí. K přednášejícím patří například Ondřej Bartoš, Michal Bláha, Máša Dudziaková, Martin Kasa, Tomáš Nielsen, Josef Průša, Josef Šlerka, Jan Vetyška či Adam Zbiejczuk. Vedle toho na iCollege pravidelně vystupují hosté - mimořádné osobnosti ze světa podnikání, kteří jsou studentům k dispozici pro ničím neomezené, často ostré diskuse. Takto v minulosti vystoupil např. generální ředitel AutoContu Jaroslav Biolek, generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka či generální ředitel Seznam.cz Pavel Zima.
iCollege má za sebou čtyři běhy, během nichž ji absolvovalo celkem 108 studentů. Někteří z nich dnes úspěšné podnikají a mnozí zůstávají dále v kontaktu prostřednictvím tzv. Klubu iCollege, který si sami zorganizovali, aby o sobě mohli vědět a vyměňovat si nápady.
Další, již pátý běh iCollege začíná v září letošního roku a přihlásit se do něj lze již nyní. Zájemci procházejí přijímacím řízením. Většinu uchazečů tvoří absolventi vysokých škol nejrůznějšího zaměření a začínající podnikatelé, ale věk ani vzdělání nejsou rozhodujícím kritériem - přihlásit se může každý, kdo v sobě cítí motivaci, odhodlání a dobré nápady.
- iCollege je nezávislá instituce propojující špičkové lektory s vybranými studenty. Předáváme teoretické znalosti i praktické zkušenosti z internetového byznysu. Program je určen pro všechny, kteří mají zájem o rozšíření svých znalostí v oblasti podnikání na internetu. Primárně je orientován na studenty vyšších ročníků vysokých škol, živnostníky, zaměstnance IT firem i podnikatele. Poskytuje vzdělání využitelné napříč různými obory. Její provoz je z velké části hrazen ze školného, částečně ovšem i z příspěvků firem a jednotlivců, kteří vidí smysl v podpoře takové vzdělávací instituce. Kontakty: www.icollege.cz

Velky seznam ceskych ziskovych online firem

26. května 2014 v 17:04
Dneska jsem premyslel o tom, kolik je vlastne ceskych (tzn v ceskych rukou) ziskovych internetovych firem. Jako cut-off stanovuji 10 mio Kc ebitda rocne. Moc me jich nenapadlo. Tak to hazim tady do plena abychom spolecne vytvorili jejich seznam, tak pridavejte vase tipy do diskuze.

Tohle jsou ty, ktere me napadli:

Seznam
Alza
Shipito
ePojisteni
Slevomat (and family ala vykupto.cz apod)
ePoptavka
Parfums.cz
Vivantis
CZC.cz
Astratex
Bazos.cz
RajPradla.cz
Ignum
Zoner
LiveSport.cz
Netlook (Freefoto.cz)
NejlevnejsiPneu.cz
Cresco Group
Student Agency (Kralovna.cz, Dovolena.cz...)
MAFRA
CSFD.cz

Dalsi tipy od ctenaru:
T.S. Bohemia
Fler.cz
Ulozto
Motejlek.com
SuperHosting
MimiBazar
Internet Info
HellSpy SE, I&Q Group

Agresivni formaty na homepage Seznamu

26. května 2014 v 14:40
Posledni tydny koukam na homepage Seznamu a vidim tam stale vice a vice agresivnich reklamnich formatu. To minuly rok vubec nebylo. Seznam mel vzdycky pomerne strikni politiku, ze homepage nezapleveluje, respektive zapleveli jenom kdyz dostane kralovsky zaplaceno. Myslim si, ze od zacatku roku doslo ke zmene obchodni politiky. Asi Seznam trkly vysledky za minuly rok, kdy trzby temer nevyrosly. Tak se to snazi nahnat castecne timhle. Otazka je ale jestli to neni spirala...

Foodpanda dostala pres prsty

26. května 2014 v 14:22
Ctu novou zpravu, ze Foodpanda v Cechach zavira kram. Zase dalsi dukaz, ze zahranicnim hracum se proste na cesky trh nedari vstupovat. Viz pokusy zahranicnich groupon klonu vstoupit na cesky trh. A nebo to nevychazi jenom u segmentu kde vladnou Miton Boys a Tomas Cupr???

Brand advertisers

22. května 2014 v 14:08
Jak mame v nasi medialni staji dva projekty - extra.cz a g.cz, tak je strasne zajimavy se podivat na ten rozdil, co se prodeje reklamy tyce. Skutecny penize v online reklame se toci totiz pouze u brand advertiseru, inzerenti co jedou na vykon jsou ochotni platit v porovnani s nimi docela cucky. A pro brand advertisery je o markantni margin daleko zajimavejsi g.cz nez extra.cz. Takze ac extra.cz ma cca 10x vetsi navstevnost, tak vynosy z reklamy jsou v uplne jinym pomeru. Kuprikladu g.cz, ac bezi teprve par mesicu, tak uz ma stalou spolupraci treba se Seatem, Red Bullem, Skodou Auto nebo Budvarem. O tom si extra muze zatim nechat zdat.

Semantic Visions volebni analyza

22. května 2014 v 13:28
Vcera Semantic Visions vydaly peknou volebni analyzu pro nadchazejici eurovolby, takovej peknej showcase nasi technologie. Vystupy zde na ihnedu...

Zdenda a jeho monster premiera

16. května 2014 v 13:15
Zdenda, toho casu filmovy producent, chysta monstrozni premieru svyho novyho bijaku Bony a Klid 2. Nebude se konat totiz standardne v kine, ale toto utery rovnou v Tipsport Arene od 19h, kde mj. slibuje happening vekslaku, snad se objevi Ivan Jonak apod. Je to samozrejme trosku risk, protoze kdyby se to nepodarilo naplnit, tak by to mohla byt spatny PR hned na start filmu. Pro zajemce jsou vstupenky zde.

Uz rostou

16. května 2014 v 13:08
Tak topoly uz pekne rasi! Jinak pro neznale, sazi se to jako rizek, tzn kousek cca 10 cm prutu, ktery se zapichne ze zeme a pak takhle zacne rasit. Celkem jsme jich zasadili 160 tisic.


Noah and The Whale - Give it all back

16. května 2014 v 13:04
Pro dnesek takova "feel good" pisnicka


Balik 300 LLL.cz domen na prodej

13. května 2014 v 17:20
Trosku bych chtel zmensit nasi expozici do LLL.cz domen, takze tady nahazuju balik 300 LL.cz domen na prodej. Zbyvaji jim cca mesic registrace. Prihazovani zacina na 1 Kc a prihazuje se po stokorunach (prodava se cely balik, nikoliv jednotlive kusy!). Prihazujte v komentarich, zanechte tam vzdy vas mail a jmeno. Bidding konci tento ctvrtek 15. kvetna v 18.00 - a nebo pet minut po poslednim prihozu.

Tady je ten balicek:

nfe.cz
njg.cz
nji.cz
njv.cz
nli.cz
nmh.cz
npe.cz
nua.cz
oea.cz
oet.cz
ofd.cz
ogf.cz
ogu.cz
oif.cz
ojh.cz
olv.cz
omn.cz
onc.cz
onr.cz
ooi.cz
oov.cz
orh.cz
oua.cz
oue.cz
ovr.cz
pgj.cz
pzf.cz
rbu.cz
rdn.cz
rfo.cz
rhf.cz
rjl.cz
rli.cz
rlj.cz
rln.cz
rnf.cz
rnt.cz
rnu.cz
rof.cz
rrz.cz
rzg.cz
rzn.cz
sjt.cz
stj.cz
tbj.cz
tjl.cz
tjv.cz
tpj.cz
tuh.cz
uej.cz
ufh.cz
uge.cz
ugf.cz
ugi.cz
ugm.cz
uhg.cz
uih.cz
ujh.cz
unf.cz
uua.cz
uub.cz
uuh.cz
uum.cz
uun.cz
vbg.cz
vbp.cz
vbr.cz
vfj.cz
vij.cz
vth.cz
vzi.cz
dij.cz
egd.cz
glr.cz
hfv.cz
hju.cz
hjz.cz
hne.cz
htj.cz
htu.cz
huo.cz
hva.cz
hza.cz
hzn.cz
igk.cz
iue.cz
iuf.cz
iuj.cz
iuu.cz
izf.cz
izt.cz
kdg.cz
keh.cz
kgu.cz
kng.cz
kuu.cz
kvu.cz
kzz.cz
lae.cz
ldg.cz
lgu.cz
ljc.cz
ljl.cz
lnj.cz
lsz.cz
ltj.cz
lvf.cz
lzm.cz
lzr.cz
lzz.cz
nfg.cz
ngb.cz
njf.cz
nlj.cz
nlr.cz
nro.cz
ntf.cz
oeb.cz
oeh.cz
oej.cz
ofg.cz
oih.cz
oiu.cz
ojv.cz
pjt.cz
ptj.cz
rbj.cz
rfg.cz
rfj.cz
rgh.cz
rhz.cz
rjg.cz
rjv.cz
rnj.cz
rre.cz
rrf.cz
rvj.cz
srj.cz
tfj.cz
tgl.cz
thj.cz
tii.cz
tjg.cz
tlj.cz
tll.cz
trj.cz
tvj.cz
ueh.cz
ueo.cz
ugj.cz
uii.cz
ukj.cz
umh.cz
uof.cz
uoj.cz
urh.cz
uuc.cz
uuo.cz
uzr.cz
vbj.cz
vgj.cz
vgu.cz
vjb.cz
vji.cz
vjo.cz
vjt.cz
vjv.cz
vlh.cz
vmu.cz
vnr.cz
vnz.cz
vrj.cz
vzj.cz
bzj.cz
ejb.cz
gfv.cz
gjg.cz
hgi.cz
hij.cz
hze.cz
iaj.cz
iua.cz
iun.cz
kje.cz
kue.cz
kug.cz
lfj.cz
lfr.cz
lhf.cz
ljo.cz
lnz.cz
lpj.cz
lra.cz
lue.cz
lvu.cz
lzf.cz
mbj.cz
mjo.cz
ncj.cz
nfj.cz
nfr.cz
ngh.cz
ngu.cz
njo.cz
nzh.cz
ofh.cz
oij.cz
ojd.cz
ojj.cz
ojl.cz
ojm.cz
ojn.cz
oju.cz
oln.cz
onh.cz
ouj.cz
ovf.cz
ozf.cz
ozl.cz
rgf.cz
rgn.cz
rjm.cz
rjr.cz
rlu.cz
rrj.cz
rrn.cz
teu.cz
tfr.cz
tgh.cz
tje.cz
tjj.cz
tlb.cz
tlr.cz
ucg.cz
uiu.cz
ujg.cz
ujl.cz
usj.cz
uuf.cz
uus.cz
uzg.cz
vgg.cz
vje.cz
vlj.cz
vmh.cz
vnh.cz
eun.cz
hja.cz
iuo.cz
izj.cz
kgv.cz
kzf.cz
lhu.cz
ljf.cz
lvj.cz
lvo.cz
lzn.cz
lzp.cz
ngf.cz
nlt.cz
nlu.cz
nvh.cz
nzj.cz
ofj.cz
omj.cz
ooj.cz
ozg.cz
pfb.cz
pzg.cz
rfu.cz
rhv.cz
rij.cz
rji.cz
rlk.cz
rlm.cz
rlr.cz
rnn.cz
ruu.cz
rvf.cz
tij.cz
tjr.cz
uog.cz
uzd.cz
uzf.cz
uzj.cz
veh.cz
vkg.cz
lfn.cz
luu.cz
lzg.cz
ojp.cz
otj.cz
pjo.cz
rfd.cz
rgg.cz
rgr.cz
rhu.cz
rri.cz
tfz.cz
uuj.cz

Odborny dohled nad vyhledem slunce //teaser//

12. května 2014 v 19:58
Premiera naseho low budgetu cca v zari...


Nektery novy koncovky jsou fakt na hlavu

5. května 2014 v 17:45
Asi nejabsurdnejsi mi prijde .rich. Registracni poplatek je $2000/rok. Ale sazka na nouveau riche klientelu jim asi moc nevychazi no. Zatim prodali 22 domen a to Buh vi jestli... vetsinu domen si totiz zrejme registroval majitel te registry.

Mint Royale - Don't Falter

4. května 2014 v 17:30
Hodne stara pecka, ale porad strasne pozitivni zalezitost!