Duben 2012

Zdenda a jeho Troska se stavaji realitou

27. dubna 2012 v 13:48
Zdenduv treti filmovy pocin bude rezirovat Zdenek Troska a nese pracovni nasev Babovresky, vice zde. Zdenda vzdycky soudil kvalitu filmu podle navstevnosti, a ne podle literarnich kritik, tak se mu snad s timhle filmem postesti komercniho uspechu. Ja mezitim chystam neco dalsiho ala Gorila. Takze stay tuned, treba mi to Zdenda da jako bonus material na dvd Babovresky :).

9 vyvolenych

25. dubna 2012 v 9:24

Akcelerační program StartupYard začne 1. května s 9 startupy

Praha, 25. dubna 2012 - Po týdnech rozhodování vybral StartupYard 9 z 54 přihlášených firem do svého programu v roce 2012. Vybrané teamy začnou pracovat v 6-měsíčním akceleračním programu pro technologické firmy od 1. května.
Teamy ve StartupYard 2012:
(firmy bez webových adres se zatím veřejně neprezentují)
ActivePeople.do
Celoživotní aplikace pro správu času, úkolů, financí a komunikace, která organicky roste s rozvojem nápadů a potřeb všech uživatelů a týmů.
CSS Piffle umožňuje pohodlně vytvářet html stránky nebo mobilní aplikace bez nutnosti kódování html.
Dotykový jídelní lístek vyvinutý pro tablety a chytré telefony, určený do restaurací, kaváren, hotelů, barů a dalších.
Limatte umožňuje navázat on-line komunikaci s návštěvníkem v okamžiku jeho odchodu z webu.
NYO.is přenáší váš business do cloudu - chytrá webová / mobilní aplikace zjednodušující administrativu a workflow malých firem.
Pizzatime nabízí všechny rozvozy jídel na vaši adresu, s jednoduchým objednáním z webu či mobilu.
Lingv.us
Online burza překladatelů. Rychle zprostředkujeme kvalitní překlad Vašeho textu z jakéhokoliv do jakéhokoliv jazyka.
Spaceteacher je sociální síť určená lidem, kteří se chtějí naučit nebo se zlepšit v cizím jazyce. Když učení baví, učíte se až 17x rychleji.
TabFoundry
Nástroj pro správu sociálních sítí.
"Na začátku jsem se obávali, zda potkáme alespoň 5 dobrých startupů pro akcelerační program," říká Nikola Rafaj ze StartupYardu. "Ale našli jsme tolik kvalitních teamů ze střední Evropy, že jsme nakonec přijali 9 startupů."

iCollege web spusten

24. dubna 2012 v 11:42
Nas neziskovy projekt iCollege, ktery se zabyva vzdelavanim pro technologicke podnikatele, pokracuje milovymi kroky vpred. Dneska se spustil web, kde najdete spoustu novych informaci. Prihlasky pro prvni tridu startujici v zari (20 studentu) zacneme prijimat uz 10. kvetna. Seznam lektoru jeste neni zverejnen, protoze je tezky si to se vsemi casove potvrdit, ale bude jich cca 30, vsechno top jmena z branze. Jinak nas muzete podporit tim, ze se stanete fanouskem na facebooku.

Neuveritelny prodej Mall.cz, huge congrats to OF!

20. dubna 2012 v 19:48
Naspers/Allegro kupuje Mall.cz, valuace 5,7 miliardy, coz je unbelievable deal a deep respect to Ondra Fryc. Prodat firmu, co ma 4% gross margin (OPRAVA: OF pise, ze jejich hruba marze je 13%) a 30 mio Kc ebitda za 1,5 nasobek revenue mi prijde naprosto neuveritelny. Imho naspers/allegro se museli divat hooodne na nejakou future value, davat silenou premium za to, ze to je market leader, ze ma cennou infrastrukturu apod. Kazdopadne dobra zprava pro vsechny v IT businessu, valuace jdou nahoru!

Hezky prehled hottest cz start ups...

18. dubna 2012 v 11:16
...dneska vysel na tyinternety. Brand Embassy byli v prvnim runu Startup Yardu, CSS Piffle byli prijati do druheho, ktery brzo zacne.

Ringier Axel Springer zrejme vstoupi do polskyho Onetu

13. dubna 2012 v 23:14
V dnesnich FT je clanek o chystanem prodeji casti Onetu, coz je nejvetsi polsky portal (v searchi v Polsku samozrejme je nejvetsi Google) a soucast polskyho medialniho konglomeratu TVN. Kupcem by nemel byt nikdo jiny nez Ringier Axel Springer, ziskat by mel majoritni podil pri valuaci cca miliardy zlotych. TVN se ted obecne nejak rozprodava po smrti Jana Wejchrta, zakladatele. Zajimavost je, ze jsem v Londyne jsem znal jeho dceru, ktera chodila s mym polskym kamaradem. Jinak jsem zvedav, kdyz se v Cechach RAS rozhoupe k nejakym akvizicim na internetu, ostatne Liba Smuclerova to porad v rozhovorech deklaruje.


Co ty pojistovny blazni? :)

11. dubna 2012 v 19:53
Viz info ze vcerejska, ze par z tech velkych molochu nechce byt na porovnavacich. Marne premyslim v cem jim to pomuze, protoze na tech porovnavacich je stejne nikdo nekupuje. Ale ukazuje to jakou silu porovnace v cele s nasim nejvetsim ePojisteni.cz maji... a dobra zprava je, ze se samozrejme bude jeste zvysovat.