Únor 2012

Prihlaste se do druheho behu Startup Yardu!

29. února 2012 v 22:27
1. kvetna zacina dalsi beh naseho akceleratoru Startup Yard. Dneska se oteviraji prihlasky a hlasit se muzete 14 dni az do 15. brezna. Pokud mate zajimavy start-up, nevahejte se prihlasit!

Vice info:StartupYard 2012 hledá talentované startupy do 15. března

Summary
StartupYard zahájí akcelerační program pro technologické firmy 1. května, potrvá 3+3 měsíce
přihlášky přijímá do 15. března
každý team získá 10 tisíc dolarů za 10 % obchodního podílu
StartupYard začne s 25 zkušenými mentory

Praha, 29. února 2012 - Pražský StartupYard, akcelerátor pro technologické firmy, zahájí své druhé kolo v květnu 2012. Nyní hledá 5 až 8 startupů - zejména internetové, mobilní, mediální a softwarové společnosti - kterým poskytne tříměsíční mentorský program, investici 10 tisíc dolarů pro každý team a rozsáhlou síť mentorů. Uzávěrka přihlášek je 15. března.

"Hledáme technologické firmy, které jsou v úplných začátcích - nově založené nebo i teamy, které mají teprve nápad v hlavě," říká Nikola Rafaj, ředitel StartupYardu. "Spolu s firmami z ročníku 2011 jsme se naučili, že nápadů má každý spoustu, ale úspěch v akcelerátoru je postaven hlavně na tvrdé práci a neústálém zapálení každého v teamu vybudovat firmu jako Skype."
Co program StartupYardu nabídne teamům v roce 2012:
● Mentory - StartupYard pracuje s 25 zkušenými podnikateli, mezi jinými se zúčastní Ondřej Bartoš (Credo Ventures), Pavel Doležal, Emi Gal (Brainient), Jakub Havrlant (Allegro), Roman Kasan, Robin Raszka (Piictu), Starkell (GoalEurope), Ivan Štefunko, Pavel Zima (Seznam.cz), Peter Záboji (Europreneurs)
● program 3+3 - 3 měsíce každodenního mentorského programu + 3 další měsíce bezplatného poskytnutí společných kanceláří a sítě kontaktů
● Investice - každý team získá až 10 tisíc dolarů za 10 % obchodního podílu
● cesta do USA - StartupYard plánuje společnou cestu do USA a několika evropských měst
● Kanceláře - 6 měsíců bezplatných kanceláří v TechSquare, pražském prostoru pro startupy
Přihlášky jsou otevřeny do 15. března (23:59:59), program začíná 1. května.
Kontakt:
Nikola Rafaj

O StartupYardu
StartupYard je šestiměsíční intenzivní program pro rozvoj inovativních projektů s globálním potenciálem. V prvních třech měsících vybrané projekty získají mentoring od zkušených podnikatelů a specialistů, který pomůže rychle vylepšit byznys model, otevřít dveře k zákazníkům či partnerům a ověřit tak životaschopnost celé firmy. Další tři měsíce jsou určeny pro získání investice či růst vlastního byznysu. Po celou dobu mají účastníci k dispozici moderní kancelář v centru Prahy, kde mohou pracovat, setkávat se s mentory ale i s dalšími startupy.Vícenawww.startupyard.cz

Ivan Zacharias predsedou jury na Cannes Lions

24. února 2012 v 2:01
Mozna to nevite, ale Ceska republika ma jednoho z nejlepsich reklamnich reziseru na svete - Ivana Zachariase. No a tenhle rok bude poprve v historii on jako prvni Cech predsedat porote na Cannes Lions v kategorii Film Craft, coz je obrovsky uspech. Zachariasovi prace se do Cech moc nedostavaji, znat ale muzete napr. jeho znelky na Karlovarsky filmovy festival.

Kazdopadne prikladam par reklam, co tenhle genius reziroval...

M83 budou 4.3. v Lucerna Music Baru

23. února 2012 v 18:46
Genialni nadcasova kapela zahraje v Praze, soude podle poctu lidi na fcb, ktery potvrdili ucast asi bude brzo vyprodano.

eSpoluprace.cz upgrade

23. února 2012 v 2:34
Zjistil jsem dneska, ze v EO je venku upgrade naseho affiliate programu eSpoluprace.cz. Streva nove jedou na celosvetove uznavanem reseni hasoffers, takze by to cely melo byt nejak vic stabilni, mit vic funkci apod. No a mame i novy design. Samozrejme zustava nase velka prednost a to super pruzny affiliate support. Pokud jeste nejste nas affiliate, stoji za to se zapojit. Ne bezduvodne je eSpoluprace.cz nejvetsi cesky financni affiliate sit.

Novy online advertising koncept, ktery me po dlouhe dobe zaujal

20. února 2012 v 1:04
Na dlouho posledni online advertising concept, ktery me zaujal byl retargeting - mimochodem, porad si myslim, ze je v nem silena budoucnost. Ted jsem ale narazil na novy koncept, ktery se mi fakt libi, jmenuje se to Skimlinks. Tenhle system umi z linku, ktere pastujou uzivatele, udelat affil linky + je napojen na tuny affiliate programu. Cili idealni monetizacni nastroj pro vsechny weby, co maji user generated content jako jsou blogy, diskusni fora nebo socialni site. Predstavte si, ze neco takovyhleho by nasadil facebook - novy zdroj prijmu jako hovado.

Hezka dokumentarni serie

19. února 2012 v 21:51
Objevil jsem vcera peknou tridilnou serii od BBC na tema nejvetsich filosofu, linky zde: Nietzche, Heidegger, Sartre. Enjoy!

iCollege

18. února 2012 v 23:53
Pred par mesicemi jsem tady blogoval o ideji "technologicke univerzity", jakozto chybejici soucasti ceskeho startup/IT ekosystemu. Verte, neverte, ta myslenka nevysumela, nybrz pomerne intenzivne se timto projektem zabyvame a jiz jsme absolvovali nekolik schuzek. Ten projekt pomerne intenzivne drivuje dopredu nas "vykonny vybor", ktery je slozen z Petra Koubskeho, Oldy Neubergera a Tomase Nielsena, ktery byl ted doplnen Janou Schiffnerovou jakozto exekutivcem. Zatim nechci posilat do eteru moc detailu, ale startovat budeme 1.9., bude se to jmenovat iCollege, bude to program na jeden semestr - 8 sobotnich terminu (vzdy cely den) a ucit budou top lektori a "hvezdy" ceskeho internetoveho bizu.

Elephant Traffic ma novy web

9. února 2012 v 14:26
Konecne jsme nahradili nas obstarozni web novym, designoval ho nas Stepan Rysavy, looks good!